رفتن به محتوای اصلی
x

شرح پديد آور:گروه فرهنگی شهید ابراهیم هادی
اطلاعات نشر : تهران انتشارات شهيد ابراهيم هادي
سال نشر:  1394
مشخصات ظاهري:  ۲ج.: مصور (رنگي)
 
کتاب حاضر بیان خاطراتی از زندگی شهید ابراهیم هادی، از دوران کودکی تا هنکام شهادت، از زبان اقوام و دوستان و آشنایان ایشان است. این کتاب، زندگی کسی را تعریف می­کند که از همان دوران کودکی، به دنبال رضایت حضرت حق بوده و شدیداً از گناه دوری می­جسته، به دنبال کسب روزی حلال و کمک به مستحقان و یاری رساندن به بندگان خدا بوده و هیچ چشم­داشتی هم از این کارها نداشته است. شهید ابراهیم هادی، علاوه بر عبادت­های خالصانه­ای که انجام می­داده، روحیه ورزشکاری بالایی هم داشته است؛ به طوری که در والیبال و کشتی زبانزد بوده و البته همه این ورزش­ها را برای نیرومند شدن در راه خدا انجام می­داده؛ به طوری که همین قوت بدنی زیاد، در جبهه خیلی به کمک رزمندگان و مجروحان، اعم از مجروحین ایرانی و عراقی، آمد. وی در هر عملیات، تمام سعی خودش را می­کرده که مجروحین و شهدا را به عقب برگرداند و تا حدود زیادی هم موفق می­شده است؛ به همین خاطر، وی را پایه­گذار عملیات تفحص شهدا به حساب می­آورند. در پایان هم به خاطر داشتن همین روحیه، وقتی که سه گردان رزمندگان ایرانی در کانال کمیل و اطراف آن محاصره شدند، ابراهیم­وار وارد آتش توپ و تانک بعثی­ها شد و تا توانست رزمندگان محاصره شده را به عقب برگرداند، اما خود، به همراه تعداد زیادی از رزمندگان، همان­جا باقی ماند و به آرزوی خود، که گمنام شهید شدن بود، رسید.
 این کتاب برای مخاطبین مانند  ورزشکاران، الوات، مدیران و مسئولین،  مدیران ، آمران به معروف و ناهیان از منکر،آنهایی که از زندگی شاکی و خسته‌اند و .... پیشنهاد می شود.
جملات زیبای کتاب
  برای خدمت به خدا و بندگانش، باید بدنی قوی داشته باشیم.
همیشه کاری کن که اگه خدا تو رو دید، خوشش بیاد، نه مردم.
    فقط انسان دروغگو هرچه که می­شنود تأیید می­کند.
چیزی مثل برخورد خوب روی آدم­ها تأثیر ندارد. مگر نخوانده­ای، خدا در قرآن به پیامبرش می­فرماید: اگر اخلاقت تند (خشن) بود، همه از اطرافت می­رفتند. پس لااقل باید این رفتار پیامبر را یاد بگیریم.

 

تحت نظارت وف ایرانی